Грант отбелязва 37 точки и Трейл Блейзърс губят Пейсърс със 118-115, за да провалят дебюта на Сиакам
AP News | 2024-01-20 | 08:00:09

ПОРТЛАНД, Орегон (AP) — Джерами Грант вкара 37 точки, а Портланд Трейл Блейзърс разваля дебюта на Паскал Сиакам с Индиана Пейсърс с 118-115 победа петък вечер.

Малкълм Брогдън добави рекордните за сезона 30 точки за Блейзърс, които водеха с цели 13 точки, за да постигнат втората си поредна победа.

Сиакам вкара 21 точки, докато стартира за Пейсърс, след като беше разменен от Торонто по-рано тази седмица. Майлс Търнър имаше 29 точки и 12 борби за Индиана, която устоя на Сакраменто със 126-121 в четвъртък вечер.

Тайрис Халибъртън се завърна при Пейсърс, след като пропусна пет мача заради контузия на бедрото, която получи на 8 януари срещу Селтикс. Той завърши с 21 точки и 17 асистенции.

Халибъртън имаше кош и наказателно хвърляне, за да дръпне Пейсърс до 95-91 в последната четвърт.

Тройката на Търнър направи резултата 106-101 при оставащи 3:36, но Грант отговори с полагане от другата страна. Индиана остана в рамките на едноцифрено число, докато наказателни удари на Джабари Уокър не дадоха преднина на Портланд със 116-105.

Търнър удари още 3 точки, които затвориха Пейсърс в рамките на 116-113 с 16,1 секунди до края. След като Грант направи наказателно хвърляне за Портланд, Халибъртън пропусна тройка, която почти подпечата победата на Портланд.

Сиакам беше придобит от Индиана в сряда вечерта при сделка с Торонто за три избора на драфта от първия кръг. Двукратният участник в Мача на звездите, част от отбора на Торонто за титлата в НБА за 2019 г., все още се адаптира към новия си отбор, но трябва да добави удар към Пейсърс, които вече имат висок резултат, играейки заедно с Халибъртън.

„Той е човек, когото копнеем от дълго време“, каза треньорът на Пейсърс Рик Карлайл.

Пейсърс стигнаха до 3-2 без Халибъртън, който имаше средно 23,6 точки на мач за Индиана. В началото на мача Индиана водеше лигата със средно 125,6 точки, докато Портланд беше на последно място със 107,2.

Блейзърс бяха без Анфърни Саймънс, който бягаше от болест. Саймънс беше под въпрос в сряда вечерта, но спечели победата със 105-103 над Бруклин, която прекъсна серия от четири загуби.

Диандре Айтън, който трябваше да играе в сряда след отсъствие от 11 мача поради тендинит на дясното коляно, но беше отложен поради зимното време в Портланд, започна за Блейзърс.

Портланд водеше с 34-31 през втората четвърт. Връхният удар на Айтън увеличи преднината до 50-43 и Блейзърс я тласнаха до 64-53 на почивката.

Грант поведе всички голмайстори с 20 точки в полувремето, а Блейзърс доминираха в боя с 40 в сравнение с 12 на Индиана.

Тройката на Арън Несмит за Пейсърс намали разликата до 68-63 . Индиана стигна до 75-73 при пас на Халибъртън, преди да изравни играта при наказателни удари на Търнър.

Новобранецът на Портланд Скут Хендерсън изглежда беше ударен в лицето през първото полувреме и не се върна. Блейзърс казаха, че той има контузия на носа.

Пейсърс: Посетете Финикс Сънс в неделя, последният мач от пътешествие от шест мача.

Трейл Блейзърс: Посетете Лос Анджелис Лейкърс в неделя.